Urban SMH70 - štěpkovač a špalíkovač

od 146 047 Kč

Zvolte variantu

Motor Briggs & Stratton VANGUARD
Výkon 10 HP/7,5 KW
Max.průměr větví 8 cm
Délka štěpky 6-13cm
Silniční podvozek s SPZ
Počet nožů 6ks
Hmotnost 330 kg
Výhoz do pytlů nasazených na pytlovacím zařízení

Detailní informace

Dojezd: SMH70 s dvojitým pytlovačem na rašlové pytle
Na dotaz
146 047 Kč
Dojezd: SMH70 s dopravníkem 2,1 m - pohon dopravníku řemenovým převodem
Na dotaz
178 475 Kč

Detailní popis produktu

 

Štěpkovač SMH70

 

Štěpkovač SMH70 je poháněný motorem Briggs & Stratton VANGUARD o výkonu 10 koní. Štěpkovač má silniční podvozek s SPZ pro snadnou přepravu na jakékoliv místo. Štěpka je plněna do rašlových pytlů.

 

Při koupi dostanete 50 rašlových pytlů zdarma


Maximální průměr vkládaných větví :
měkké čerstvé dřevo (smrk, borovice): 80mm
tvrdé čerstvé dřevo (dob, habr): 65mm
tvrdé suché dřevo (dub, habr): 50mm

 

 

Technické parametry:

Rozměry:
Délka bez oje
Délka včetně oje
Šířka
Výška
.
2120mm
2780mm
1480mm
1740mm
Vstupní otvor násypky 700 x 400 mm
Otvor ke štěpkovacímu ústrojí 200 x 200 mm
Hmotnost 420 kg
Max. výkon motoru 7,5 kW (10 hp)
Palivo Natural 95
Maximální otáčky štěpkovacího ústrojí 200 . min-1
Počet štěpkovacích nožů 6
Rozměr pneumatik 155/70 R13
Maximální změřená výkonnost 4 m3 / h
Délka štěpky (není nastavitelná) 6 až 13 cm
Maximální průměr vkládaných větví:
měkké čerstvé dřevo (smrk, borovice) 80 mm
tvrdé čerstvé dřevo (dub, habr) 65 mm
tvrdé suché dřevo (dub, habr) 50 mm
 

Štěpkovač je poháněn čtyřtaktním benzinovým motorem Briggs & Stratton VANGUARD o výkonu 10 koní. Motor je možné dodat s ručním startováním nebo s elektrickým startérem (ruční startování zůstane zachováno). Od motoru je výkon přenášen klínovými řemeny na převodovku s olejovou náplní, která pohání štěpkovací ústrojí. Nože štěpkovače uvedené do pohybu si větve samy podávají. Hotové štěpky pak padají do pytlů nasazených na pytlovacím zařízení. Povrchová úprava je provedena práškovými barvami.

Štěpkovač SMH70 je osazen dvojitým pytlovačem na rašlové pytle. Dvojitý pytlovač významně šetří váš čas. Po naplnění prvního pytle nemusíte přerušovat práci kvůli plnému pytli – stačí pouze překlopit klapku a štěpky dále padají do druhého prázdného pytle. V průběhu plnění druhého pytle pohodlně stihnete vyměnit první, již plný pytel, za prázdný. Výkonnost samozřejmě značně závisí na obsluze – při nepřetržitém vkládání větví je možné pytel naplnit už za 30 sekund. Ke štěpkovači dodáváme rašlové pytle o velikosti 57×104 cm. Ke každému štěpkovači od nás dostanete 50 rašlových pytlů zdarma.

 

Silniční podvozek

Štěpkovač je usazen na nebrzděném přívěsu s SPZ, který má vpředu vysouvací kolečko a vzadu dvě stavitelné nohy. Těžiště stroje je mírně před nápravou. 

Násypka štěpkovače je dostatečně dlouhá pro zajištění bezpečnosti obsluhy a má vodorovné dno pro spolehlivější podávání větví pří nižších otáčkách (ve srovnání s TR70 jsou pracovní otáčky štěpkovacího ústrojí přibližně poloviční). Vodorovná násypka také značně usnadňuje vkládání dlouhých větví ve srovnání se svislou či šikmou násypkou.

 

Ochrana proti přetížení

Proti přetížení je štěpkovač chráněn pomocí talířových pružin na torzním ramenu převodovky, které napíná klínové řemeny. Při vložení příliš silné větve dojde ke stlačení těchto pružin a následně ke krátkému prokluzu řemenů a k zastavení motoru. Pokud se tak stane, zůstanou obvykle nože štěpkovače zakousnuté ve větvi a ta tím pádem nejde volně vyjmout z násypky. K jejímu uvolnění slouží páka, dodávaná společně se štěpkovačem, která se nasazuje na vstupní hřídel převodovky. Větev se uvolní otáčením páky ve směru hodinových ručiček.

 

Štěpkovací ústrojí

Štěpkovací ústrojí pracuje na principu dvou hřídelí s noži otáčejícími se proti sobě. Roztečný průměr nožů činí 150 mm a průchozí mezera mezi hřídelemi 70 mm. Štěpkovací nože jsou zasunuté do drážek v hřídelích a uchyceny pomocí dvou šroubů. Nože vyrábíme z kvalitní nástrojové oceli a je možné je opakovaně brousit. Po nabroušení se pod nůž vloží podložka, aby mezi ostřím nožů byla opět malá mezera (maximálně 0,2 mm). Nůž je možné zbrousit až o 4 mm. Na jedno nabroušení vyrobí nože 1000 až 5000 pytlů štěpky, záleží kolik se do štěpkovače dostává nečistot (hlína, kamínky,…).

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: